mo pakha rum re nananda bhauja di jananku petare kali-ମୋ ପାଖ ରୁମ ରେ ଥିବା ନଣନ୍ଦ ଭାଉଜ ଦି ଜଣଙ୍କୁ ପେଟରେ କଲି

ସେଠୁ ଭାଉଜ କହିଲେ କିଛି ଚିନ୍ତା କରନି ଆଜିଠୁ ମୁଁ ତମ ମାଈପ ମୁଁ କହିଲି କିନ୍ତୁ ତମ ସ୍ୱାମୀ କିଛି କହିବେନି ସେଠୁ ଭାଉଜ କହିଲେ ସେ ଘରେ ନଥିଲା ବେଳେ ଆସିବା ଏମିତି କଥା ହେଉ ହେଉ ଭାଉଜ ମୋତେ କୁଣ୍ଡେଇଧରି କିସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ ମୁ ବି କିସ କରିବାକୁ ଲାଗିଲି ତାପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ବ୍ଲାଉଜ ଉପରେ ଦୁଧ କୁଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଉଜ କହିଲେ ବ୍ଲାଉଜ ଖୋଲି କି ଦଳ ଭଲ ଲାଗିବ ସେଠୁ ବ୍ଲାଉଜ ପୁରା ଭାହାର କରିଦେଲି ଭାଉଜ ନିଜେ ତାଙ୍କ ଦୁଧ କୁ ଆଣି ମୋ ପାଟିରେ ପୁରେଇ ଦେଇ କହିଲେ ଖାଅ କାଳିଆ ତମ ଭାଇ କେବେ ମୋ ଦୁଧ କୁ ଖାଇନାହାନ୍ତି ସେଠୁ ମୁଁ ଦୁଧ ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲି ଆଉ ଭୁଣ୍ଡି ବେଳେ ବେଳେ କାମୁଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଉଜ କହୁଥାନ୍ତି ପ୍ଲିଜ କାଳିଆ ଧୀରେ ଧୀରେ ଖାଅ କାମୁଡ଼ନି ମୁଁ କହିଲି ଭାଉଜ କଣ ତମକୁ ଭଲ ଲାଗୁନି ଭାଉଜ କହିଲେ ଓଃ ବହୁତ ମଜା ଲାଗୁଚି ମୁଁ ସେଠୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଶାୟା ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇବାକୁ ଲାଗିଲି ସେ ଭିତରେ କିଛି ପିନ୍ଧି ନଥାନ୍ତି ବିଆ ରେ ପୁରା ବାଳ ଭର୍ତି ହେଇକି ଅଛି ଗୋଟେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଭିଆର ଭର୍ତି କଲି ଦେଖିଲି ବିଆ ପୁରା ଓଦା ହେଇଯାଇଛି ମୁଁ କହିଲି ଭାଉଜ ତମ ବିଆରେ ବହୁତ ବାଳ ହେଇଚି ସେଠୁ ସେ କହିଲେ ହଁ କାଳିଆ ମୋତେବିଆ ରେ ବାଳ ରଖିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ ଆଉ ତମକୁ ମୁଁ କହିଲେ ମୋତେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ବିଆ ବାଳ ତାପରେ ବିଆ ବାଳ କୁ ଆଡେଇ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲି ବିଆ କୁ ପୁରା ଓଦା କରିଦେଲି ଭାଉଜ ଖାଲି ଓଃ ଆଃ ହେଇ କହୁଥାନ୍ତି ଚାଟ ଆହୁରି ତମ ଭାଇ ଏମିତି କେବେ ଛାତି ନାହାନ୍ତି ସେଠୁ ମୁଁ ଆହୁରି ଜୋର ଜୋର ରେ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲି ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ବିଆରୁ ପାଣି ଛାଡିବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ସବୁତକ ପାଣି ଛାତି ସଫା କରିଦେଲି କହିଲି ଓଃ ଭାଉଜ ତମ ବିଆ କି ମିଠା ଲାଗୁଚି ତାପରେ ଭାଉଜ ଆଉ ସମହାଲି ନପାରି ମୋ ଲୁଙ୍ଗି ବାହାର କରି ବାଣ୍ଡ ତଳ ଉପର କରି ପାଟିରେ ପୁରେଇ ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ନପାରି ତାଙ୍କ ଦୁଧ କୁ ଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଉଜ କହିଲେ ଓଃ କାଳିଆ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ହେଉନି ପ୍ଲିଜ ଏଥର ତମ ମୋଟା ବାଣ୍ଡ ମୋ ବିଆ ରେ ପୁରେଇ ଶାନ୍ତ କରିଦିଅ ସେଠୁ ତାଙ୍କ ଅଂଟା ତଳେ ଏକ ତକିଆ ରଖି ବିଆ କୁ ମେଲେଇ ବାଣ୍ଡ ପୁରେଇ ଏକ ଧକା ଦେଲି ଭାଉଜ ଚିଲେଇବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆଉ କହିଲା କାଳିଆ ବାହାର କର ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେଉଛି ମୁଁ କହିଲି ଭାଉଜ ଆଜି ପରା ଆମ ଚଉଠି ରାତି ତମ ବିଆରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବାଣ୍ଡ ପଶୁଛି ତେଣୁ ଟିକେ କଷ୍ଟ ହେବ ଭାଉଜ କହିଲେ କାଳିଆ ତମର ଏତେ ମୋଟା ବାଣ୍ଡ ମୋ ବିଆ ରେ ଯିବନି ମୁଁ କିନ୍ତୁ କିଛି ନଶୁଣି ଆଉ ଏକ ଧକା ଦେଲି ବାଣ୍ଡ ପୁରା ପଶିଗଲା ସେ ଖାଲି ପାଟିକରିଥାନ୍ତି ମୁଁ କିଛି ନଶୁଣି ଦୁଧ କୁ ଧରି ଗେହିଁବାକୁ ଲାଗିଲି କିଛି ସମୟ ପରେ ଭାଉଜ ମୋତେ କୁଣ୍ଡେଇ ଧରି କହୁଥାନ୍ତି ଗିଁହ କାଳିଆ ଆଜି ମୋ ବିଆ ଫଟାଇଦିଅ ଆଉ ତଳ ପଟୁ ଗାଣ୍ଡିକୁ ଉଠା ପକା କରି ମଜା ନେଉଥାନ୍ତି ଏମିତି କିଛି ସମୟ ଗେହିଁବା ମିତି କିଛି ସମୟ ଗେହିଁବା ପରେ ତାଙ୍କ ବିଆ ରୁ ପାଣି ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଲା ଭାଉଜ କହିଲେ ଓଃ କାଳିଆ ଭୁତ ଦିନ ପରେ ଆଜି ମୋ ବିଆରୁ ପାଣି ବାହାରିଲା ମୁଁ କିନ୍ତୁ ଗେଁହି ଚାଲିଥାଏ କିଛି ସମୟ ପରେ ପୁଣି ଭାଉଜଙ୍କର ପାଣି ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଲା ଭାଉଜ କହୁଥାନ୍ତି ସତରେ କାଳିଆ ଏମିତି ଗିହଣା ମୁଁ କେବେ ଖାଈନଥିଲି ଏମିତି ଗେଂହୁ ଗେଂହୁ କହିଲି ଭାଉଜ ମୋର ଏଥର ବାହାରିବା ଟାଇମ ହେଇଗଲା ଭାଉଜ କହିଲେ ପ୍ଲିଜ କାଳିଆ ସବୁତକ ଗିଜ ମୋ ବିଆରେ ଭର୍ତି କରିଦିଅ ମୁଁ କହିଲି ଭାଉଜ ଏମିତି କଲେ ତମେ ପେଟରେ ହେଇଯିବ ସେଠୁ ଭାଉଜ କହିଲେ ହଁ କାଳିଆ ମୋତେ ତମେ ପେଟରେ କର ମୁଁ ତମ ପିଲାର ମା ହେବାକୁ ଚାହେଁ ମୁଁ କହିଲି ସତରେ ଭାଉଜ ତମଭଲି ମାକିନାକୁ ପେଟରେ କରିବି କହି ସବୁତ ଗିଜ ତାଙ୍କ ବିଆ ରେ ଛାଡିଦେଲି ଭାଉଜ ପୁରା ଖୁସି ହେଇ ମୋତେ ଜାବୁଡି ଧରି କହିଲେ ଓଃ ତମ ଗିଜ ମୋ ବିଆ ରେ ପଶି ପୁରା ଥଣ୍ଡା ଲାଗୁଚି ଏମିତି ଦୁହେଁ ଲଙ୍ଗଳା ହେଇ ବାଥ ରୁମ କୁ ଗଲୁ ଦୁହେଁ ଧୁଆ ଧୁଇ ହେଲୁ ଭାଉଜ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଧୋଇଲା ବେଳେ ବାଣ୍ଡ ପୁଣି ଠିଆ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ମୁଁ କହିଲି ଭାଉଜ ତମେ ଏଥର କାନ୍ଥ କୁ ଧରି ଆଉଜ ମୁଁ ପଛପଟୁ କରିବି ସେଠୁ ଭାଉଜ ସେମିତି ନଇଙ୍କି ରହିଲେ ଆଉ ମୁଁ ତାଙ୍କ ବିଆକୁ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଉଜ କହିଲେ ଓଃ କାଳିଆ ପୁରା ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ହେଉନି ସେଠୁ ମୁଁ ବିଆ ମୁଂହ ରେ ବାଣ୍ଡକୁ ଲଗେଇ ଏକ ଧକା ଦେଲି ଥରକେ ବିଆ ରେ ପଶିଗଲା ଭାଉଜ କହିଲେ ଓଃ କାଳିଆ ଗିଁହା ଏଥର ଆଉ ଡେରି କରନି ମୁଁ ସେଠୁ ତାଙ୍କ ଦୁଧ କୁ ଧରି ପଛପଟୁ ଧକା ଦେବାକୁ ଲାଗିଲି ଭାଉଜ ଖାଲି ଓଃ ଆଃ ହେଇ ମଜା ନେଉଥାନ୍ତି ଏମିତି ଗେଂହୁ ଗେଂହୁ ତାଙ୍କ ବିଆ ରୁ ପାଣି ବୋହିବାକୁ ଲାଗିଲା ଭାଉଜ କହୁଥାନ୍ତି ଓଃ କାଳିଆ ତମେ ଆଜି ମୋତେ ମାଇକିନା କରିଦେଲ ତମ ଗିଁହା ମୁଁ କେବେ ଭୁଲି ପାରିବିନି ସେଠୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ମୋ ବାଣ୍ଡ ରୁ ଗିଜ ବାହାରିପଡିଲା ଭାଉଜ ପୁରା ଖୁସି କହିଲେ ସତରେ କାଳିଆ ମୋତେ ଲାଗୁଚି ମୁଁ ଆଜି ପେଟରେ ହେଇଯିବି ମୁଁ ଏମିତି ପ୍ରାୟ ସମୟ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଏ ଆଉ ଗେଁହି କି ଆସେ

One Reply to “mo pakha rum re nananda bhauja di jananku petare kali-ମୋ ପାଖ ରୁମ ରେ ଥିବା ନଣନ୍ଦ ଭାଉଜ ଦି ଜଣଙ୍କୁ ପେଟରେ କଲି”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *